najlepsza herbata

Najlepsza herbata

Mimo, że dla przeciętnego zjadacza chleba najlepsza herbata, to herbata czarna ekspresowa, zaparzana z torebki, to okazuje się, że całkiem nowa moda powoli wkracza do polskich domów i firm. Mimo, że sam proces zaparzania naszej "tradycyjnej" herbaty jest najprostszy z możliwych, to wzorem naszych zachodnich sąsiadów lubimy jeszcze bardziej upraszczać sobie życie. Producenci herbat z coraz większą śmiałością wypuszczają na rynek herbaty świata zamknięte w małych pojemniczkach, które wystarczy wrzucić do kapsułkowego ekspresu do kawy. Czy poranna earl grey lub english breakfast z kapsułki to ekstrawagancja czy znak czasu?

 

Herbaty świata

Odpowiedzią na to pytanie są zapewne rosnące wskaźniki sprzedaży. Pewne jest również to, że gama takich herbat się powiększa i wkrótce zapewne również napary ziołowe będą serwowane w ten sposób. Obecnie w krajach zachodnich, takich jak Francja i Anglia, każdy większy producent herbaty z Lipton i Teekane na czele, ma w swojej ofercie herbaty w kapsułkach. Dostępne są zarówno herbaty zielone, herbata czerwona, jak i najlepsze gatunkowo darjeeling. W herbatach smakowych i owocowych przodują natomiast producenci znani do tej pory z produkcji kawy, w tym oczywiście kaw i ekspresów kapsułkowych. Mowa tu oczywiście o takich firmach jak Tchibo, Lavazza i Nescafe. W ofercie tej ostatniej firmy, również na rynku polskim, dostępna jest chociażby herbata w stylu marokańskim z posmakiem mięty. Wprawdzie skład pozostawia wiele do życzenia, a sam producent nazywa ją "napojem", ale to pokazuje nam kierunek w jakim zmierzamy jako konsumenci. Chcemy produkt gotowy do spożycia, zarówno pod względem smaku, jak i temperatury. A to właśnie daje nam system kapsułkowy.

 

Sklep z herbatami

Gdzie szukać takich herbat? Oczywiście najlepszym miejscem jest sklep z herbatami online. Sklepy stacjonarne mają bardzo ograniczoną ofertę w tym zakresie. Miejmy nadzieję, że na rynek polski już wkrótce trafią herbaty świata w różnych smakach i kolorach.

dobra herbata

Dobra herbata

Kawa czy dobra herbata? To jedno z tych pytań, które potrafią rozbudzić emocje. Obie opcje mają swoich zwolenników i kuszą niezwykłym aromatem...

Herbata też pobudza

Bardzo wiele osób, w momencie odczuwania senności i zmęczenia, odruchowo sięga po kawę. Czy zdają sobie jednak sprawę z tego, że herbata również może pobudzać i motywować do działania? Takie właściwości mogą mieć innymi herbaty zielone i odpowiednio parzone napary ziołowe. Pomagają się skoncentrować i co ważne, wykazują się działaniem bardziej długotrwałym, niż kawa. Zamiast działać jak natychmiastowy zastrzyk energii, rozkładają się w czasie i są bardziej delikatne dla organizmu. Okazuje się zatem, że dobra herbata jest idealnym wyborem dla ludzi szukających bardziej subtelnych alternatyw.

Zdrowie w filiżance

Nie da się też ukryć, że najlepsza herbata ma najlepszy aromat i smak. Głęboki, czysty i... Pełen zdrowia. Bardzo często doświadczony sklep z herbatami można nawet traktować jak aptekę. Znajdzie się coś odpowiedniego na każde dolegliwości. Chociaż kawa także wykazuje pewne działania zdrowotne, miewa też skutki uboczne i pod kątem wpływu na kondycję organizmu nie jest aż tak zróżnicowana. Tymczasem zestaw herbat w pudełku sprawdzi się i dla schorowanej babci, i dla młodych, pełnych energii ludzi. Wspólne picie naparów pozwala nawiązać relacje i nauczyć się dobrych nawyków żywieniowych.

Co jest lepsze?

Zwolennicy kawy czuliby się rozgoryczeni dotychczasowymi wnioskami. Ucieszy ich jednak fakt, że tak naprawdę trudno wydać jednogłośną decyzję. Kawa czy herbata? Wszystko przecież zależy od sytuacji! Najlepiej jest urozmaicać swoją dietę i wprowadzać w nią i jedno, i drugie. Pamiętając, że nadmierne picie kawy, choć pyszne, może wypłukiwać cenne minerały. Czasem zatem naprawdę warto zastąpić czarny napój filiżanką ziół, naparu owocowego lub porządnej herbaty.