dobra herbata

Dobra herbata

Kawa czy dobra herbata? To jedno z tych pytań, które potrafią rozbudzić emocje. Obie opcje mają swoich zwolenników i kuszą niezwykłym aromatem...

Herbata też pobudza

Bardzo wiele osób, w momencie odczuwania senności i zmęczenia, odruchowo sięga po kawę. Czy zdają sobie jednak sprawę z tego, że herbata również może pobudzać i motywować do działania? Takie właściwości mogą mieć innymi herbaty zielone i odpowiednio parzone napary ziołowe. Pomagają się skoncentrować i co ważne, wykazują się działaniem bardziej długotrwałym, niż kawa. Zamiast działać jak natychmiastowy zastrzyk energii, rozkładają się w czasie i są bardziej delikatne dla organizmu. Okazuje się zatem, że dobra herbata jest idealnym wyborem dla ludzi szukających bardziej subtelnych alternatyw.

Zdrowie w filiżance

Nie da się też ukryć, że najlepsza herbata ma najlepszy aromat i smak. Głęboki, czysty i... Pełen zdrowia. Bardzo często doświadczony sklep z herbatami można nawet traktować jak aptekę. Znajdzie się coś odpowiedniego na każde dolegliwości. Chociaż kawa także wykazuje pewne działania zdrowotne, miewa też skutki uboczne i pod kątem wpływu na kondycję organizmu nie jest aż tak zróżnicowana. Tymczasem zestaw herbat w pudełku sprawdzi się i dla schorowanej babci, i dla młodych, pełnych energii ludzi. Wspólne picie naparów pozwala nawiązać relacje i nauczyć się dobrych nawyków żywieniowych.

Co jest lepsze?

Zwolennicy kawy czuliby się rozgoryczeni dotychczasowymi wnioskami. Ucieszy ich jednak fakt, że tak naprawdę trudno wydać jednogłośną decyzję. Kawa czy herbata? Wszystko przecież zależy od sytuacji! Najlepiej jest urozmaicać swoją dietę i wprowadzać w nią i jedno, i drugie. Pamiętając, że nadmierne picie kawy, choć pyszne, może wypłukiwać cenne minerały. Czasem zatem naprawdę warto zastąpić czarny napój filiżanką ziół, naparu owocowego lub porządnej herbaty.