najlepsza herbata

Najlepsza herbata

Mimo, że dla przeciętnego zjadacza chleba najlepsza herbata, to herbata czarna ekspresowa, zaparzana z torebki, to okazuje się, że całkiem nowa moda powoli wkracza do polskich domów i firm. Mimo, że sam proces zaparzania naszej "tradycyjnej" herbaty jest najprostszy z możliwych, to wzorem naszych zachodnich sąsiadów lubimy jeszcze bardziej upraszczać sobie życie. Producenci herbat z coraz większą śmiałością wypuszczają na rynek herbaty świata zamknięte w małych pojemniczkach, które wystarczy wrzucić do kapsułkowego ekspresu do kawy. Czy poranna earl grey lub english breakfast z kapsułki to ekstrawagancja czy znak czasu?

 

Herbaty świata

Odpowiedzią na to pytanie są zapewne rosnące wskaźniki sprzedaży. Pewne jest również to, że gama takich herbat się powiększa i wkrótce zapewne również napary ziołowe będą serwowane w ten sposób. Obecnie w krajach zachodnich, takich jak Francja i Anglia, każdy większy producent herbaty z Lipton i Teekane na czele, ma w swojej ofercie herbaty w kapsułkach. Dostępne są zarówno herbaty zielone, herbata czerwona, jak i najlepsze gatunkowo darjeeling. W herbatach smakowych i owocowych przodują natomiast producenci znani do tej pory z produkcji kawy, w tym oczywiście kaw i ekspresów kapsułkowych. Mowa tu oczywiście o takich firmach jak Tchibo, Lavazza i Nescafe. W ofercie tej ostatniej firmy, również na rynku polskim, dostępna jest chociażby herbata w stylu marokańskim z posmakiem mięty. Wprawdzie skład pozostawia wiele do życzenia, a sam producent nazywa ją "napojem", ale to pokazuje nam kierunek w jakim zmierzamy jako konsumenci. Chcemy produkt gotowy do spożycia, zarówno pod względem smaku, jak i temperatury. A to właśnie daje nam system kapsułkowy.

 

Sklep z herbatami

Gdzie szukać takich herbat? Oczywiście najlepszym miejscem jest sklep z herbatami online. Sklepy stacjonarne mają bardzo ograniczoną ofertę w tym zakresie. Miejmy nadzieję, że na rynek polski już wkrótce trafią herbaty świata w różnych smakach i kolorach.