zestawy herbat

Jesienny zestaw herbat

Na pytanie zawarte w tytule, która herbata będzie najlepsza na jesień, odpowiedź jest prosta: zależy co lubisz! Warto jednak zastanowić się, który zestaw herbat wybrać, by zacząć przygodę z odpowiednią herbatą na jesienne wieczory. Każdy sklep z herbatami oferuje szereg jej rodzajów, z których wiele ma etykietę "jesienna" lub "rozgrzewająca". Odpowiednio dobrany gatunek z najpotrzebniejszymi dodatkami i aromatami pozwoli uzyskać mieszkankę, która rozgrzeje nawet największego zmarzlucha.

Herbata zimowa idealna na jesień

Zacznijmy od herbaty zimowej. Mamy wiele jej rodzajów. Niemal każda ma jednak wspólne cechy. Po pierwsze, będzie to najczęściej herbata czarna, którą podajemy zalaną wrzątkiem - najcieplej jak się da! Co do dodatków, to będą to zwykle pomarańcza, goździk i cynamon. Zmieszane w różnych proporcjach tworzą ten niezapomniany zapach Świąt i zimy - ale takiej, którą spędzamy przed kominkiem z książką w ręku. Bardzo często taka herbata zimowa to herbata z imbirem. Ostry, niemal piekący smak tego korzenia połączony z herbatą z innymi dodatkami to doskonały sposób na rozgrzanie się podczas chłodnych i wilgotnych wieczorów. Dodawany do herbacianych liści korzeń imbiru komponuje się świetnie z camelia sinensis i podkreśla jej moc i smak.

Mniej oczywisty wybór

Inną opcją, z której możemy skorzystać w jesienne wieczory, jest tak zwana herbata rooibos. Tak zwana, gdyż w rzeczywistości jest to całkiem inna roślina nazywana czerwonokrzewem afrykańskim. Sprawdza się świetnie tak jako mrożony napój, jak i ciepły wywar, o specyficznym, delikatnym smaku. Rooibos ma też taką zaletę, że nie posiada żadnych substancji stymulujących jak teina. Może być zatem swobodnie pity przez osoby wrażliwe na pobudzające właściwości klasycznej herbaty. Dobrym wyborem na chłodne wieczory może być także earl grey.

Czarna herbata aromatyzowana olejkiem bergamoty o specyficznym smaku doskonale nas rozgrzeje i pobudzi. Jeśli wciąż nie wiesz co wybrać dla siebie, możesz po prostu zaopatrzyć się w cały zestaw herbat. Trochę zimowej, nieco imbiru, rooibosa lub earl grey'a nie dość, że pozwolą Ci się zagrzać, to jeszcze poznać nowe smaki herbat świata.