zestawy herbat

Herbaty świata dostępne dla każdego

Dobra herbata od wieków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Kiedyś był to produkt ekskluzywny. Teraz nie jest to już napój dostępny jedynie dla wybranych. Bez problemu można sięgać po najróżniejsze herbaty świata. Dzielą się one według różnych kryteriów. Jednym z podstawowych jest rozróżnienie na herbaty liściaste i ekspresowe. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady. Wybór między nimi zależy głównie od indywidualnych preferencji. Zestawy herbat można także dobierać pod kątem okazji czy pory dnia.

Najlepsze herbaty liściaste

Herbaty liściaste stanowią kwintesencję tradycji i smaku. Najczęściej w opakowaniach znajduje się susz doskonałej jakości. Najlepsze herbaty są bowiem starannie zbierane i suszone. W zależności od rodzaju, są także często poddawane minimalnej obróbce. Wszystko to pozwala zachować ich naturalne właściwości i bogactwo aromatów. Taka herbata wymaga jednak więcej uwagi podczas parzenia. Warto ją przygotowywać w specjalnych czajniczkach lub zaparzaczach. Konieczne jest przy tym kontrolowanie czasu i temperatury wody. Jest to proces, który może stać się prawdziwym rytuałem. Przyniesie satysfakcję i chwilę wytchnienia w codziennym zabieganiu.

Zestawy herbat ekspresowych

Herbaty ekspresowe są symbolem wygody i szybkości. Zostały stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie łatwość przygotowania napoju. Torebki herbaty ekspresowej zawierają drobno pokruszone liście. Takie fragmenty szybciej oddają swój aromat do wody. Wystarczy wrzucić torebkę do kubka i zalać wrzątkiem. Nie ma konieczności odmierzania określonych ilości suszu. Zadbał o to bowiem producent. Herbata zielona bądź czarna w saszetkach jest dobrym rozwiązaniem w przypadku braku czasu.

Które zestawy herbat są lepsze?

Podstawowym argumentem na korzyść herbat liściastych jest ich wyższa jakość. Liście są zazwyczaj starannie selekcjonowane. Taka czarna czy biała herbata pochodzi najczęściej z najlepszych plantacji. Proces parzenia herbaty pozwala wydobyć z niej wszystkie subtelne aromaty. Są one trudne do osiągnięcia w herbacie ekspresowej. Herbaty liściaste można także łatwiej rozpoznać pod względem jakości. Już rzut oka na liście pozwala ustalić, czy jest to produkt gorszej jakości.

Herbaty ekspresowe wygrywają pod względem praktyczności. Są łatwe w przygotowaniu i idealne do zabrania w podróż. Są także dostępne w każdym sklepie w sporym wyborze. Warto jednak pamiętać, że ekspresowa herbata czarna zazwyczaj będzie słabszej jakości od liściastej odpowiedniczki. Torebki mogą zawierać pył herbaciany i łodygi, które niekoniecznie wpływają pozytywnie na smak.