herbata zimowa

Herbata zimowa na jesienne wieczory

Gdy nadchodzą zimowe wieczory, dosłownie każdy z nas zaczyna marzyć o tej wolnej chwili, w której, po całym dniu, będziemy mieli czas tylko dla siebie. I chociaż każdy tę chwilę pragnie spędzić na swój własny sposób, to większości z nas, w głowie, pojawia się obraz kubka z napisem dobra herbata lub herbata zimowa.  Dla jednych będzie to specjalna mieszanka herbat z domowego przepisu, dla innych herbata z dodatkiem alkoholu, a dla pozostałych, zwykła herbata czarna z miodem i cytryną. Jakąkolwiek przyjmie formę, herbata zimowa ma kojarzyć się z ciepłem i spokojem. Powinna rozgrzewać ale nie pobudzać. Ma to być napój, który pomoże zapomnieć o szalejącej wichurze za oknem, lub sypiącym w nadmiarze, mokrym śniegiem.

Zestawy herbat

W związku z tym, że napój na te chłodniejszą porę roku, może przybierać różne formy, warto przygotować sobie zestaw herbat, który w zależności od nastroju, pory dnia czy pogody (może przecież padać śnieg lub śnieg z deszczem) zaspokoi nasze pragnienia. Rozgrzeje i ukoi. Nic przecież nie zagrzewa tak jak herbata z imbirem lub herbata z odrobiną nalewki. Poza walorami smakowymi, takie rozgrzewające właściwości herbaty przynoszą naszemu organizmowi wiele dobrego. Kiedy nie trzęsiemy się z zimna, wzrasta nasza koncentracja oraz poprawia się metabolizm. Organizm nie musi już oszczędzać energii, więc poprawia się krążenie. Ciepło jakie wywołuje herbata zimowa rozszerza nasze żyły, przez co obniża się ciśnienie w całym ciele. Ta najlepsza herbata działa uspokajająco oraz zdecydowanie pomaga tym, którzy mają kłopoty z zasypianiem.

Najlepsze chwile w długie jesienne wieczory

Jak zatem nie kochać tych chwil, gdy pomimo niesprzyjającej pogody, nie musimy marznąć i męczyć się z gęsią skórką, a w zamian możemy zasiąść w wygodnym miejscu i delektować się każdym łykiem gorącej i smacznej zimowej herbaty z naszego ulubionego kubka.