zielona herbata

Zielona herbata

Najlepsza herbata to napój znany w Polsce i ceniony od wielu lat. Jednak ilu z nas próbowało wyśmienitych deserów z jej dodatkiem? Japończycy wprost uwielbiają słodkości z dodatkiem herbaty matcha. Jest to zielona herbata o bardzo ciekawym smaku i aromacie, która sproszkowana może posłużyć jako idealna baza do lodów, batoników i wielu innych rodzajów produktów.

Herbata i słodycze

Na naszym rynku nie ma praktycznie słodyczy z dodatkami herbaty, ponieważ w dalszym ciągu nie jest to połączenie nam znane i zakorzenione w naszej kulturze. Tymczasem istnieje wiele przepisów na chociażby domowe wypieki, które wykorzystują herbatę. Najciekawsze przepisy są wyjątkowo ciekawe. To na przykład dobra herbata, w tym wypadku herbata zielona. Stanowi ona wyjątkowo interesujący składnik ciast. W sieci z łatwością możemy natrafić na receptury na biszkopt z kremem z matchy i kremowym musem owocowym, ciasto czekoladowe z zieloną herbatą czy kruche ciasto z senchą. Jest ich całe mnóstwo, jednak zastanawia brak innych rodzajów herbat w charakterze dodatku. Wydaje się jednak, że deser, lodowy lub innego rodzaju łączący herbaty świata, jak chociażby earl grey, darjeeling, english breakfast czy nawet napary ziołowe i nietypowy smakowo gatunek jakim jest herbata czerwona to znakomity i oryginalny pomysł.

Eksperymenty kulinarne z herbatą

Pamiętajmy, że przecież eksperymenty powinny stanowić jeden z fundamentów ciekawej kuchni. Nie bójmy się próbować nowych połączeń, dzięki temu można odkryć znakomite kombinacje, o których nawet byśmy nie pomyśleli, że mogą razem współgrać na talerzu.  No i weźmy pod uwagę to, że by deser oczarował naszych gości czy najbliższych, najlepiej będzie korzystać z jak najlepszej jakości składników. W tym celu powinniśmy wybrać sklep z herbatami, który posiada nie tylko spory wybór herbat mniej znanych i akcesoriów, ale także sprawdzone i po wielokroć wykorzystywane herbaty zielone czy doskonałe na prezent zestawy herbat.